pondělí 17. února 2014

Offtopic: Zimní cestování


Co? To je nuda ten zimní objemovej trénink, nebo snad ne? Všichni bušej. Já taky. Sportovních věcí, co by stály za zmínku, se moc neděje (Leono promiň, zapomněl jsem na tvůj Valentýnský závod), a tak je třeba šáhnout po aktuálních a operativních věcech.

Tak například dneska. No tedy nejen dneska, ale i v minulých týdnech. Ale dneska to prostě uzrálo.  Takže pokud použijeme klasický postulát MHD, že v každém metru nebo tramvaji jede alespoň jeden blázen nebo houmlesák, tak v jarních dnech, které se momentálně ženou republikou, platí spíše, co metro nebo tramvaj to jeden blázen. A všimli jste si, co si ti lidé vozí? Ne? No takže často je to igelitka a z té postupně za jízdy tahají své poklady a dávají je na odiv zbytku vozu nebo alespoň přísedícímu.

No tak dřív jsem tomu nevěnoval moc pozornosti, protože sluchátka v uších a muzika většinou udělaly dostatečnou bariéru, ale postupem času to nebylo dost. A dneska cestou domů večerním vlakem nastoupil do vlaku týpek. Nejasné vzezření a igelitka. Posadil se naproti a koukal z okýnka. To ale bohužel jen do té doby, než jsme se rozjeli. Pak to spustil. Nejdřív vytáhl jednoho medvídka, a že prej ho dřív dal svý holce, kterou teď už teda nemá, ale medvídek mu zůstal. Pak prasátko, že ho dal jiný holce, ale taky to prej nevyšlo, a tak prasátko zůstalo s ním. Pak si chvíli hrálo prasátko s medvídkem. No tak dělat netečnýho moc nešlo a tak jsem minimalisticky kýval hlavou. Pak došlo na zpěv nějaké pěkné budovatelské písničky a z igelitky šel poznámkový blok z mládí včetně ilustrací a textu od táboráku.

No, pak jsem to prostě vzdal a přes simulovaný záchod, se přesunul do dalšího vagonu. Tam byl klid až domů. Naštěstí J. Ale ještě to bylo dobrý. Nikoho neokradli, nikdo se nerozmnožil a kovové části na soupravě zůstali všechny. A zítra zase do soupravy J
Transportu zdar.

2 komentáře:

Unknown řekl(a)...

No, tihle blázni jsou celkem neškodní, ale tramvaji č. 17 se raději vyhni :o))
Co mě teď (v poslední době) zaujalo, je nošení termohrnku po ulici. Lidi jdou do práce a v ruce třímají hrnek! A je takových fakt hodně, to není, že potkáš někoho jednou za čas. Zlaté prasátko a medvídek a dráty z uší :o)

Serža řekl(a)...

hehe, pobavils...taky takový týpky občas potkám, furt lepší, než smrdutej homeless nebo tlupa indočechů