čtvrtek 29. srpna 2013

Slimák tady, slimák tam, všude kam se podívám

No jo, už je to jasný, letní mega vedra jsou v tahu a pomalu nastupuje babí léto a podzim. A to jen tak nefantazíruju, ale mám na to jasný důkazy. Tak třeba ten největší je, že se zase vyrojili slimáci. A letos jich je, jako každý rok předchozí, tedy víc a víc. Dřív jsem je potkával jen u Labe nebo na lesních cestách. Ale letos už okupujou všechno možný i nemožný. Hlavní silnice, vysušený polňačky mezi obilnými lány, hospodský zahrádky a já nevím, kam všude jsou schopný nalízt. Máme tady velký zrzavý, malý černý a záplavu malinkatých šnečků s průhlednou ulitou. A ty zrzavý si šmakujou na těch černejch a na těch šnečkách si šmakujou jak ty zrzavý tak i ty černý. No hrozná žranice v přímém přenosu. Jen na slimákách si nešmakuje nikdo jinej.

Na kole se jim nedá pořádně vyhejbat, takže drapáky na horákovi jsou plný masa. Při běhu má cenu se vyhýbat jen těm velkejm zrzavejm, protože jinak bych na silnici vypadal jak baletka, nebo spíš slon v porcelánu. A víte jak maj Mizuna v podrážce takovou tu díru, jak se do ní s oblibou zasekávaj šišky  a kamení a v zimě čerstvej sníh, tak tuhle jsem tam po doběhu objevil ukrytýho zrzavce a musel jsem ho klacíkem šťourat aby dostal co proto.

Jestli to takhle bude pokračovat a ty mrchy zmutujou, tak nás všechny sežerou a oslintaj. Oni totiž asi nemaj pořádný predátory. Slepice to nežerou, ptáci skoro taky ne a já je všechny rozšlápnout nestačím.

Smrt slimákovi J

Asi přemejšlej kdo se dřív zakousne,nebo že by se chystalo křížení :-O

8 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Je to hnus velebnosti...

AprilRuns řekl(a)...

A to je nemas v obyvaku (aneb zazitek z vcerejsi noci, kdy jsem necekane rozsvitila lustr a nachytala 2 macky in flagranti na podlaze).

12HonzaDe řekl(a)...

No abych se priznal, tak celou sezonu jsem kazdy den (nekdy rano i vecer) sbiral ze sve zahradky plne igelitove pytliky tehle prisernosti...Hnus.. Nicmene se mi zda, ze postupem casu se mi snad dari redukovat jejich pocty, i kdyz dva sousedi vedle maji zanedbane zahrady, kde jich jsou mraky..:(
V tom je skvela zima:)...
No tak at jich nemas plny brzdy! :). MSF! 12:)

Unknown řekl(a)...

Já se kdysi dočetla, že se mají rozstřihnout... Z počátku jsem se bála, ale pak mě to bavilo. Je to jako když se střihne do modelíny.. :o)

Renda řekl(a)...

Teda Leono, ty nevíš, že přestřihnutím slimáka vzniknou dva noví. A jak byli při stříhání v kontaktu s kovem, tak jsou pak opancéřovaní. :-)

Láďa S. řekl(a)...

RENDO off topic:
http://pradedova-100.webnode.cz/

ňáký body ...

Majk řekl(a)...

Staci je posolit, pak zmizi, fakt!

Renda řekl(a)...

To jo, ale na jejich místo nalezou noví a odolnější a ty se nezakecaj :-)