úterý 3. února 2009

To byl zase jednou kauf

Včera jsem čirou náhodou zabrousil na homepage behej.com a tam jsem objevil nenápadné sdělení, že v pondělí a úterý bude v Triexpertu na Žižkově akce, kdy při koupi běžeckých bot Mizuno dostanete druhé zdarma. Evidentně potřebujou vyklidit sklad před inventurou. Mizuno já rád, tak si říkám, že není co řešit, protože na jaře bude stejně potřeba doplnit materiál a po práci jsem tam vyrazil.

Měl jsem pifku na moje oblíbené Wave Ridery s tím, že bych je doplnil některými lehčími polozávodkami na rychlé tréninky a na delší závody kolem 10km. Hned po příchodu bylo jasné, že akce vzbudila zájem a prodejna byla plná. Prodavači se měli co ohánět, aby stihli nosit boty ze skladu a ještě občas někomu poradit. Na lavici tam už taky seděl Podpantoflový manžel, který byl zrovna ve fázi zuřivého zkoušení :-). Vyjevil jsem prodavači svoje přání a preference a šlo se na zkoušení. Musím tedy ještě upozornit zájemce, kteří by to chtěli ještě dneska stihnout, že to co má Triexpert v Eshopu se logicky neshoduje s tím, co mají na prodejně. Doprodávají se v podstatě loňské a předloňské modely, aby bylo místo na ty letošní. Wave Ridery už bohužel neměli ve velikosti UK8, ale měli aspoň UK8,5 model 10, což jsem bral taky. Lehce jsem je proběhnul na běhátku a i když byly o půl čísla větší, než normálně používám, tak seděli celkem obstojně a na trénink budou moc dobrý.


Wave Rider 10

Jako polozávodky jsem vybral Wave Precision 8. Na pásu mi přišly poněkud tvrdé, tak mi prodavač ještě vnutil tepelně tvarovatelné vložky, které si doma „upeču“ a budu si je do nich dávat na trénink a na závody vyndavat, takže by měly tlumit o trošku víc. No, na druhou stranu, kdyby mi rovnou řekl, že stojej 1500.-, tak bych se na ně vyprdnul, protože za ty prachy mi to přijde trochu hustý. Obzvláště v situaci, kdy s nohama v podstatě nemám žádný problémy. Holt kosmický materiály něco stojej a NASA taky musí z něčeho žít. Ale třeba když je budu používat ve víc botách, tak předejdu nějakým problémům v budoucnu. Člověk si to prostě jen musí nějak zdůvodnit :-).


Wave Pecision 8

Placení bylo ještě zpestřeno faktem, že jim zrovna nefungovaly platební karty, takže jsme si střihli ještě jedno bankomatové intermezzo a mohli jsme se s Danem vydat na cestu domů. Nový boty nechám ještě trochu do jara uležet a až dosloužej po zimním rasování ty aktuální, tak pak přijde jejich čas ukázat, co v nich je. Každopádně to byl moc dobrej a výhodnej kauf, kterej se nekoná každej půlrok a já i prodejce si přišel na svý.

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Hele a ceny nechali stejny a nebo umele zdrazili aby se jim to vyplatilo? IM

Renda řekl(a)...

Ridery (model 10, letos je 12) staly 3200.-, takze beze slevy.

Anonymní řekl(a)...

cili se da rict, zes dal za kazde boty 1600Kc. IM