pátek 1. srpna 2008

Hasinský běh

Začátkem července není v našem okolí sportovně do čeho píchnout, protože všechny triatlony v akceptovatelné dojezdové vzdálenosti jsou v rámci českého poháru, kterých se momentálně nechci zúčastňovat, abych se příští rok mohl zase přihlásit na IT Triatlon a běhů taky moc není. Takže je ideální doba na prozkoumávání kvality zahrádek a toho co tam točej a vařej. Musím uznat, že letos je to v tomhle ohledu moc dobrý. Další dobrou taškařicí je objíždění rockovejch festivalů, což má pak ale silně negativní vliv na sportovní formu. No ale aby v tý závodní okurkový sezoně nebylo přeci jen tak sucho, tak Jirka Remeš spolu s kamarádama a kamarádkama pořádá v Hasině tradiční letní kros Hasinský běh. Běhá se na nádherný čtyřkilometrový trati, kdy se na začátku vystoupá úvozem do lesa, pak se trať tak nějak pěkně pohupuje, aby se do cíle stejným úvozem seběhlo k cíli, který je na tamním hřišťátku. Jako příjemnej bonus pro závodníky je pivo a guláš v cíly pro všechny, kteří si přišli trochu zpotit triko.
Je dobrou taktickou variantou si celý okruh proběhnout ještě před závodem, protože trať se rok od roku pokaždé malilinko mění. Tak třeba letos byla zase zarostlejší něž loni, bahno nebylo, a zase pro změnu nerostly houby přímo na trati jako loni. Lesní úseky byly zpestřeny několika stromama přes cestu a dvěma mýtinama, kolem kterých proběhnout chtělo trochu obratnosti a stejně byl člověk pěkne ošlehanej od mlází.
Letos se do Hasiny dostavilo co do počtu závodníků silně podprůměrné startovní pole. Asi to způsobilo tím, že zrovna v den závodu se podle termínovky konalo ještě několik dalších podniků, které zřejmě odčerpaly několik dalších účastníků. Ale protože je to pěknej běh, tak oni se určitě příští rok zase objeví.
K samotnému závodu jen krátce. Po startu jsem si dával pořádnýho majzla, abych se neutavil hned v prvním kopci, jak se mi to tady už několikrát stalo. To se mi podařilo, takže lesem jsem si už běžel na pohodu. Bohužel drtivou většinu jsem běžel sám a tak jsem si mohl dovolit dokonce krátkou rozdýchávací procházku před závěrečným seběhem, abych si ho pak pořádně vychutnal. No byla to nádhera. V cíli jsem byl asi o dvacet sekund dřív než loni, takže dobrý. Stejně si ale nedovedu vysvětlit, že poprvý jsem to tady běžel za 17:43, protože od tý doby se mi tady nedaří se k 18 minutám ani přiblížit. No asi se budu muset příště pořádně namotivovat a pěkně do toho šlápnout.
Bohužel jsem letos řídil, takže kombinaci pivo-guláš jsem musel vyměnit za limo-guláš, ale i tak dobrý. Celá naše výjezdní běžecká skupina se pak dala spokojená na cestu k domovu oddávat se dalším letním radovánkám.

Výsledky jsou tady.
Pár fotek je na tady.

Žádné komentáře: